ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Chcete mať výbornú firmu? Nepadnite do pasce priemernosti!

2019-05-13 14:28:57 | kategória Vedenie firmy
 Chcete mať výbornú firmu? Nepadnite do pasce priemernosti!

Tak, ako platí, že do svojej firmy nenájdete lepšieho človeka, ako ste vy, platí aj to, že akákoľvek firma je iba taká dobrá, aký je jej majiteľ. Podnikateľ by mal preto neustále pracovať na tom, aby zlepšoval seba a tým aj svojich ľudí a firmu. Je to jeho trvalá úloha. Lebo v momente, keď sa niečo prestane zlepšovať, začína to upadať. A my nechceme, aby naše firmy prestali existovať!

Ak chceme, aby firma rástla, musíme spôsobiť, aby sa neustále menila smerom k vyššej kvalite: aby sa stále zlepšovala vo výkonnosti, organizovanosti, efektivite a mnohých ďalších parametroch.

Zlepšovať svoju firmu môžeme rôzne. Niektorí podnikatelia by najradšej všetky činnosti robili sami. Sú to veľmi zodpovední ľudia, pre ktorých je všetko veľmi dôležité a súrne. Vedia, že nesmú dodať nekvalitný tovar, lebo stratia zákazníka, že nesmú neskoro zaplatiť DPH, lebo dostanú likvidačnú pokutu. Preto osobne vykladajú kamión, sami robia obchody a po nociach vystavujú faktúry. Často osobne riešia reklamácie a tí „najlepší“ dokonca osobne zapínajú kúrenie v budove a strihajú svoj trávnik. Majú úvahy typu „nikto to nevie robiť tak dobre ako ja, preto si to radšej urobím sám, veď je to životne dôležité!“.

Je pravda, že majiteľ býva najschopnejším a najzodpovednejším človekom vo firme. Ale ak chce všetko robiť sám, nikdy nevybuduje poriadnu firmu. Utopí sa v množstve súrnej operatívy a nemá čas na to, aby pracoval na hlavných úlohách majiteľa, na tvorení budúcnosti svojej firmy.

Najprv dajte do poriadku slabé miesta

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ladislav Pavlík

Freepik

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,