ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ako splniť novoročné ciele?

2019-12-04 15:04:14 | kategória Vedenie firmy
 Ako splniť novoročné ciele?

Nový rok je výnimočný deň. Ľudia si dávajú nové záväzky, sľubujú sebe aj druhým, že sa polepšia a stanovujú si nové ciele. A to je dobré. „Kúpim si auto, schudnem pätnásť kíl, nájdem si novú prácu.“ Približne takto znie väčšina našich záväzkov.

Patríte medzi ľudí, ktorí si vždy plnia svoje novoročné sľuby? Alebo sa už aj vám niekedy stalo, že ste si dali nejaký záväzok a nič sa neudialo? Ak áno, má to nejaký dôvod, však? Čo treba spraviť preto, aby sa novoročné sľuby vždy zmenili na skutočnosť?

Je to v podstate jednoduché. Držte sa týchto pravidiel:

1. Presne definujte svoj cieľ aj so všetkými podrobnosťami.

Posaďte sa, zoberte si papier a pero a opíšte svoj cieľ do najmenšieho detailu. Naozaj na nič nezabudnite. Prečo? Lebo iba presne sformulovaný cieľ je niečo, čo sa dá dosiahnuť. Váš cieľ musí byť nielen sformulovaný, ale hlavne napísaný! Konkrétnosť a fakt, že cieľ už existuje v hmotnom vesmíre (je napísaný na papieri), veľmi prispievajú k tomu, že sa aj naplní. Funguje to priam zázračne.

Takže, je správne napísať si: „31.5.2017 mám nové auto značky Škoda, s motorom 1.9 TDi, v modrej farbe, kombi, celé zaplatené a bez dlhov, v hodnote dvadsaťtisíc eur bez DPH.“ Takýto cieľ má omnoho väčšiu šancu sa naplniť, ako keď si len všeobecne poviete: „Chcem mať nejaké nové auto.“ KONKRÉTNOSŤ.

2. Urobte si jasno v tom, prečo svoj cieľ chcete dosiahnuť.

Ak neviete, prečo tento cieľ chcete dosiahnuť, tak ho dosiahnete iba ťažko alebo vôbec nie. Hneď prvá prekážka vás zastaví. Určite to poznáte – ak nemáte dobrý dôvod, prečo sa vôbec namáhať? Ale ak máte „silný“, dobrý dôvod, tak vás nič nezastaví. „Môj cieľ je, aby som 31.12.2017 hovoril a rozumel 2000 slov po španielsky. A to preto, aby som ja osobne mohol robiť obchody aj na španielskom trhu“. DÔVOD.

3. Uvažujte o cieli v prítomnom čase.

Myslite takým spôsobom, akoby ste už boli v cieli. Rozhodnite sa, že už tú vec máte, už ste tú situáciu zvládli, už ste požadovaný bod či úroveň dosiahli, už je tá situácia vyriešená podľa vašich predstáv. „20.5.2017 mám novú prácu“ je lepší cieľ ako „Budem mať novú prácu“. TERAZ.

4. Cieľ musí byť reálny, dosiahnuteľný a uskutočniteľný.

Nemajte zbytočne veľké oči. Nenechajte sa vyprovokovať bulvárom či kamarátmi. Dajte si iba taký vysoký cieľ, o ktorom máte reálnu predstavu, ako ho dosiahnete. Ak si neveríte, nepôjde do. REALITA.

5. Do rozhodnutia dosiahnuť cieľ nevnášajte žiadne pochybnosti.

„Bolo by dobré tam byť“ – to nie je rozhodnutie. „Chcel by som“ – takisto nie je rozhodnutie. „Ak sa bude dať“ – ani to nie je rozhodnutie. „Schudol som a 10.5.2017 mám iba 75 kg“ je rozhodnutie. ISTOTA.

6. Nikdy nestrácajte so zreteľa svoj cieľ.

Udržiavajte myšlienku na dosiahnutý cieľ vždy živú. Môže to chvíľu trvať, kým svoj cieľ dosiahnete. Najlepšie je napísať si svoj cieľ na papier a každý deň si ho pripomínať. NEZABÚDAJTE.

7. Napíšte si konkrétny plán na dosiahnutie cieľa.

Preorganizujte svoj život tak, aby ste mohli po krôčikoch stále kráčať k cieľu. Krok po kroku dôjdete všade. Ale ten krok treba spraviť. Buďte disciplinovaný a každý deň tvrdo pracujte na tom, aby ste nakoniec do cieľa aj došli. Iba snívať a rozprávať je málo. PLÁNUJTE.

Ak ste dnes neurobili nič pre to, aby ste sa pohli o krok bližšie k cieľu, tak ho vlastne nechcete.

Na záver vám chcem pripomenúť jednu myšlienku. „Ty si tá najmocnejšia bytosť vo vesmíre a máš silu uskutočniť akúkoľvek myšlienku“.

Túto myšlienku si nikdy nenechajte vziať. Lebo akékoľvek pochybnosti o vašej sile znížia vaše schopnosti viac ako sto vašich najväčších nepriateľov. Nemajte o sebe žiadne pochybnosti a vedzte, že je to takéto jednoduché. To sú dve tajomstvá splnenia novoročných sľubov.

Autor: Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,