ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Život bez hádok

2020-06-15 15:19:00 | kategória Práca s ľuďmi
 Život bez hádok

Už sa vám stalo, že vám niekto povedal niečo, s čím ste absolútne nesúhlasili? Je jedno, čo to bolo, možno to bolo niečo týkajúce sa práce alebo súkromia, ale jeho názor sa skrátka vôbec nezhodoval s vašou osobnou skúsenosťou, s tým, čo ste sa učili v škole, čo vám hovorili rodičia, alebo ako to vidíte vy. Je to vždy tak trochu chúlostivá situácia, lebo sa veľmi ľahko môže skončiť poriadnou hádkou, ktorú samozrejme nechcete, ak práve nie ste typ človeka, ktorý sa rád háda a vyžíva sa v tom, keď „bojuje“ so svojimi blížnymi.

V takejto situácii máme niekoľko možností, ako to zvládnuť. Ak vám to hovorí človek, ktorý je vám blízky, vtedy je najbežnejšou reakciou pekne od pľúc mu povedať, ako veľmi sa mýli, čo za hlúposť povedal, alebo aj niečo horšie. Veď čo si budeme dávať servítku pred ústa, poznáme sa už roky a nebudeme si predsa klamať. Hádka zvyčajne prichádza s pravidelnosťou blesku a býva krutá. Bohužiaľ je to tak, že k tým, čo sú nám najbližší, si aj najviac dovolíme. Veď oni to dáko prežijú, majú nás radi.

Určite je aj kategória ľudí, ktorým nestojí za to vysvetľovať, ako to vidíte vy, lebo je to jedno, aj tak by to nepochopili a vlastne nezáleží na tom, čo si o danej veci myslí on a čo ja. Väčšinou sú to ľudia, ktorých stretneme „raz za uhorský rok“ a preto máme tendenciu bezmyšlienkovite pritakať a v duchu si myslieť svoje. Veď sa aj tak sa nikdy nedozvedia, čo si o tom naozaj myslíme. Takže aj tento scenár je možné použiť a napodiv celkom dobre funguje. Samozrejme, len vtedy, ak je ten človek skutočne vzdialený a nestretnete sa s ním na ďalší týždeň a on sa nedozvie váš názor. Ale pozor – existuje skupina ľudí, ktorí nespadajú ani do jednej z už spomenutých kategórií – nie sú nám takí blízki, že znesú všetko, ale ani takí vzdialení, že sa nikdy nedozvedia môj skutočný názor. A pritom dychtivo očakávajú vaše vyjadrenie k tomu, čo práve povedali. Tu nastáva skutočný problém. Ako to urobiť tak, aby sa „aj vlk nažral, aj ovca ostala celá“?

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Katarína Pavlíková

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,