ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ten, kto sa bojí prehrať, ten nemôže vyhrať

2013-08-15 14:27:47 | kategória Práca s ľuďmi
 Ten, kto sa bojí prehrať, ten nemôže vyhrať

Chcete sa mať v živote dobre?

Ak sa stále bojíte, že ochoriete, tak ochoriete. Ak sa stále bojíte, že havarujete, tak havarujete. Ak sa stále bojíte, že skrachujete, tak skrachujete. Ak sa stále bojíte, že vás okradnú, tak vás okradnú. Ak sa stále bojíte, že neurobíte skúšku, tak ju neurobíte. Ak sa stále bojíte, že vás podvedie partner, tak vás podvedie.

To, na čo intenzívne myslíme, to sa postupne stáva súčasťou vášho života. Čím viac sa bojíte, čím viac nie ste ochotný „niečo“ zažiť, tým s väčšou nástojčivosťou sa vám to „niečo“ natláča do života. Preto sa pýtajte, učte, trénujte a pripravujte na každú životnú situáciu. Iba tak budete schopní zvládnuť rovnako úspech ako aj katastrofu. A možno nastane malý zázrak - zlé veci sa vám sami od seba budú vyhýbať. Veď načo by nám život ponúkal životnú lekciu, ktorú už máte v myšlienkach zvládnutú?

Všimli ste si, že ak si na výlet preventívne vezmete veci proti dažďu, tak zvyčajne neprší? A keby pršalo, tak vám to nevadí, lebo ste s tým počítali. Ak máte čierny pás v karate, tak ste ochotný zažiť útok piatich cudzích chuligánov. A zrejme na vás ani nezaútočia, lebo vycítia vašu istotu a silu, cítia, že sa ich nebojíte. A ak si v podnikaní vytvárate finančné rezervy na ťažké časy a ste na ne pripravení, tak tie ťažké časy zvyčajne neprídu. Alebo ak predsa, tak ich vďaka rezervám s ľahkosťou zvládnete.

Iba človek, ktorý sa pripravuje zvládnuť víťazstvo aj prehru. Iba človek, ktorý je pripravený na všetko, iba taký človek sa ničoho nebojí. Iba on má šancu zostať dlhodobo úspešný.

Chcete sa mať v živote dobre? Buďte pripravený rovnako na úspech ako aj na neúspech.

Autor: Ladislav Pavlík

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,