ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Dobre vyškolení zamestnanci ani nevedia, že sa "nedá"

2017-05-30 09:49:17 | kategória Práca s ľuďmi
 Dobre vyškolení zamestnanci ani nevedia, že sa "nedá"

Aký je „životný príbeh“ mnohých slovenských spoločností? Najprv majiteľ vymyslí, čo sa bude robiť, potom založí firmu a dlhé roky pracuje, drie a nespí. Nielenže mu narastá konto, ale mu pribúdajú klienti, narastá počet zákaziek, adekvátne tomu aj počet reklamácií, rozvozov tovaru, počet rokovaní, výrobných procesov, inventúr, prijímacích pohovorov, metrov štvorcových skladových zásob, komunikácií s úradmi, a tak ďalej.

To sú tisíce situácií, ktoré musel majiteľ úspešne zvládnuť. Aby sme si to rozmenili na drobné, najprv sa musel vyskytnúť nejaký problém, potom musel prísť na to, ako ho vyriešiť, teda doslova stvoriť pracovný postup pre riešenie tejktorej udalosti a potom ho aj úspešne vykonať. Možno mu to nevyšlo na prvý, druhý ani tretí pokus, no nakoniec situáciu vyriešil. Dôkazom jeho schopností je to, že jeho firma dnes stojí a funguje. Mnohé takto vymyslené postupy boli zaplatené množstvom potu a krvi, kým sa zistilo, ktoré z nich sú tie správne. A preto sú veľmi cenné.

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,