ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ako zmeniť osobnú katastrofu na víťazstvo?

2013-09-13 08:03:49 | kategória Práca s ľuďmi
  Ako zmeniť osobnú katastrofu na víťazstvo?

Človek pochopí platnosť starej múdrosti "pomôž si Človeče sám, aj pán Boh ti pomôže". V skutočnosti má každý z nás dosť sily zvládnuť akúkoľvek situáciu. Máme presne toľko sily, koľko jej potrebujeme na prekonanie danej prekážky, na vyriešenie daného problému. Len o nej treba vedieť, byť ju schopný v sebe nájsť, „vydolovať ju“, „zapnúť“ a použiť. Je veľkou škodou a zároveň paradoxom, že ak je Človeku „málo zle“ a „primálo ho niečo bolí“, svoju obrovskú silu bežne nepoužíva. Niekto o nej ani nevie, ba dokonca ju aj popiera (a hovorí vám „ja na to nemám“). Je to energia, ktorá môže vytrysknúť naplno až vtedy, ak si Človek uvedomí, že je vážne ohrozené jeho prežitie.

Možno ste aj vy zažili chvíle, kedy ste boli presvedčení, že vám ide o holý život. Pri blížiacej sa neodvratnej autohavárii, alebo keď neočakávane človek príde o celoživotné úspory, keď sa v jednom momente dozvie, že stratil ženu, ochorel mu vážne brat, vyhodili ho z práce a nemá ani na mlieko pre deti. Ak sa človeku rúti celý svet, padá na úplne dno a zažíva totálny šok. Niekoho slabšieho by to mohlo aj zabiť.

Ale schopní ľudia v sebe vtedy objavia obrovskú silu a s priam božským pokojom budú konať. Jednoducho vstanú a s obrovskou energiou, ktorá sa „odniekiaľ“ vynorila, robia správne veci. Ak beží za vami svorka divokých psov a ide vám o život, tak preskočíte aj dvojmetrový plot, aby ste sa zachránili, alebo nadvihnete aj trám vážiaci dvesto kg, aby ste vytiahli dieťa, ktoré ním bolo privalené. Smola je, že ak je človek úplne dole, tak tú silu nevidí. Preto je veľmi dobre, keď je vedľa nás niekto, kto nás tak trochu popchne a potom to už zväčša „ide samo“. Ak človek urobí prvý krok ku svojej záchrane – krok, ktorý si vedel predstaviť, že ho urobí, ktorý mu bol v danom stave reálny – odrazu uvidí aj druhý krok či schodík, potom tretí schodík a postupne sa dostáva von zo svojej „tragédie“. 

Môžem vám napísať aj niečo menej príjemné? Vydržíte niečo? Možno sa vám to nebude páčiť a budete aj protestovať, ale prosím vás, popremýšľajte nad tým, píšem to iba na základe skúsenosti. Keď človek zvládne katastrofu, v ktorej ho všetci opustili, potom musí logicky prehodnotiť aj celý doterajší spôsob života a zvyčajne to aj urobí. Jedna vec je zbaviť sa zradných kamarátov a pochybnej rodiny. Nehnevajte sa na nich, nemíňajte drahú energiu na nenávisť a pomstu, verte mi, že pri svojom spôsobe života budú mať dosť problémov aj bez vás. Treba si nájsť nových, lepších priateľov a niekedy aj partnera.

Kto seje a zalieva burinu, nikdy nebude obklopený vysokými lánmi pšenice a nebude môcť piecť koláče.

Autor: Ladislav Pavlík

Business image created by Javi_indy - Freepik.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,